PGSP

Północna Grupa Spawalniczo-Produkcyjna

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-09-22 19:47:41

Wielo
Moderator
Dołączył: 2019-09-22
Liczba postów: 1
Windows 8.1Chrome 77.0.3865.90

Spółka

Jako, że Kamil mocno naciska na to forum to napiszę co wiem odnośnie spółki.

Mamy 2 opcje.

Pierwsza opcja to Prawnik sporządza standardową umowę z naszymi danymi i wysyła do notariusza, gdzie w jego obecności podpisujemy spółkę i zostaje ona podana przez notariusza albo Prawnika do KRS.

Koszt : Prawnik 500 zł
Koszt KRS : 350 zł
Kosz notariusza - do ustalenia z konkretnym notariuszem.


Druga opcja

Spotykamy się z prawnikiem i mówimy mu co chcemy konkretnie w umowie spółki.
On zapisuje swoje notatki sporządza umowę, którą weryfikujemy, jeśli wszystko nam odpowiada to robimy ponowny manewr jak w przypadku pierwszym czyli podpisy w obecności notariusza i KRS.

Koszt: Prawnik 500 zł do 1000 zł w zależności od wymaganego czasu jaki będzie musiał poświęcić na nasze zmiany.
Koszt KRS 350 zł
Koszt notariusza - do ustalenia z konkretnym notariuszem.


Co do siedziby spółki, musimy wybrać pod który sąd ona ma podlegać w momencie zakładania spółki, gdy to wykonamy powstanie twór prawny - spółka w organizacji.
Na podstawie umowy spółki możemy, zawrzeć umowę najmu lokalu pod siedzibę, oraz Konta bankowego.

Dodatkowo możemy już brać kontrakty jako spółki w organizacji,

Pełną spółką z ograniczoną odpowiedzialnością staniemy się w momencie, gdy będzie siedziba, konto bankowe oraz kapitał zakładowy i dokumenty potwierdzające te dane zostaną dostarczone do odpowiedniego sądu i wpisane w KRS, czas trwania wpisu nie jest mi do końca znany.


Jeśli chodzi o księgowość:

Na ten moment rozmawiałem z jedną firmą, w tygodniu porozmawiam z kolejnymi

Koszt księgowości 500 zł na miesiąc bazowego plus w zależności od ilości rachunków.

Sądzę, że kwestie kadr i płac i płatnika jesteśmy w stanie sami to ogarnąć, mogę nawet to być ja, na początku.

Koszt wyrobienia podpisu kwalifikowanego 130-150 zł.


Co do kosztów jest to w przypadku gdy nie będziemy robić tego przez kancelarie, a tego prawnika prywatnie.



Na ten moment to wszystko co wiem.

Offline

#2 2019-09-22 19:54:26

Mateusz Hertwig
Moderator
Dołączył: 2019-09-22
Liczba postów: 2
AndroidChrome 77.0.3865.73

Odp: Spółka

Jeżeli chodzi o siedzibę spółkę sądzę że byłby najlepszym miejscem właśnie te gdzie się czeka najmniej na oświadczenia i zezwolenia w urzędzie wojewódzkim. Szczecin napewno odpada od 3-5miesiecy. Ale te jest taka opcja jeżeli chodzi o typu a mamy kontakt który to wyrabia za 400zl+100zl za zezwolenie w przeciągu 3 4 tygodni.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
unitygaming - placzawab - rywalizacje - cselitarni - wmfchii